5 sisustamisel tehtavat viga, mida on lihtne vältida

Kas oled sattunud mõne inimese koju, kus kõik tundub justkui paigas olevat: padjad ja kardinad on küll täiesti erinevatest muinasjuttudest, aga mõlemad annavad toale midagi juurde. Ükski värvitoon ei domineeri ja midagi pole nagu ülearu. Ja see vana pink sobis moodsasse korterisse suurepäraselt. Kuidas ta seda küll tegi? Vastus on lihtne – ilmselt oskas selle korteri või maja omanik vältida mõnesid sisekujunduses tehtavaid kõige tavalisemaid vigu. Vaatame need koos üle.

1.Kõik on pandud omavahel sobima

Jah, kõik elemendid peavad kodu ühtseks tervikuks siduma, aga see ei tähenda, et need peavad olema samas värvitoonis. Sattusime kord juuksurisalongi, kus oli kõik, mis võimalik, lillat värvi. Isegi lilled vaasis. Õnneks väljusime sealt ilma lillade juusteta, aga korraliku sisekujundusliku šoki osaliseks saime küll.

Kasuta värvide valimisel 60-30-10 reeglit. 60% värvidest olgu põhitoonis, näiteks seinad ja vaip või seinad ja diivan, 30% teist värvitooni, näiteks tugitool ja mõned tekstiilid või ka üks sein ning 10% olgu aktsendiks, mis teisi värve toetab.

Nagu sama värvi kardinad ja vaibad on ajast ja arust mõte, on ka sama kanga kasutamine kardinateks ja diivanipatjadeks üleeilne päev. Tänapäevasem sisekujundus kiidab heaks värvide, materjalide ja stiilide miksimise ja tulemuseks on tõeliselt isikupärased ja ägedad kodud.

2.Liiga palju asju

On igati arusaadav, et sisustuspoodides on rohkem ilusaid asju, kui kellegi koju iial mahuks. Sellepärast peamegi poodides oma pead külmad hoidma, et me oma väikseid kodusid asjadega liialt üle ei koormaks. Liiga palju asju muudab ükskõik millise toa kolikambri või -lao sarnaseks, kust kaunis tervikpilt on aja jooksul kuhugi kaduma läinud.

Mõtle hoolega, enne kui midagi uut kuhugi tuppa juurde ostad. Ilmselt on mõnel vanemal asjal nüüd aeg minna? Näiteks maakoju uut elu elama või siis kuulutuseportaali uut omanikku ootama?

3.Vales mõõdus esemed

Kõige tavalisemad näited vales mõõdus sisustuselementidest on vast liiga väike vaibake keset tuba või hiigelsuur diivan tillukeses elutoas.

Kui oled mõnda tuba kujundamas või lihtsalt mingit uut asja juurde ostmas, siis mõtle konkreetse toa proportsioonidele ja kuidas ostetav ese teiste samas toas olevate asjade mõõtudega kokku läheb.

Diivani kohale ei saa näiteks paigutada ühte väikest pilti. Üksteise tasakaalustamiseks peab sel juhul väiksemaid pilte olema terve ansambli jagu või siis tuleb valida suuremate mõõtudega maal või pilt.

Loe meie postitusest siit, kuidas pilte kenasti seinale sättida.

4.Liiga vähe valgust

Kui toas on pime, ei ole ka kõige kaunimast sisekujundusest kasu. Toa piisavaks valgustamiseks aga ühest laes rippuvast valgustist ei piisa. Jälgi, et valgus oleks erinevatel kõrgustel – kasuta selleks laevalgustit, põranda- ning laualampe. Kui oma uute ostudega poest tagasi tuled, näed kohe, kuidas endine koopasarnane tuba nüüd särama lööb või õdusa meeleolu saab.

 

 

5.Kõik ostud ühekorraga

Me mõistame sind suurepäraselt, kui sa ütled, et ei taha kaks kuud vaiba või valgusti ostmisega oodata. Tahaks ju kõike kohe praegu, eks ole? Aga mõnikord laseb just see õige asi ennast oodata ja sa hakkad oma kiirustades tehtud käib-küll-ostu kahetsema.

Iga tuba tahab nö sisse elamise aega, mil sa saad aru, kuidas ja millal sa igat asja ruumis kasutad, ning mis täpsemalt täiuslikust sisekujundusest puudu on. Võibolla satud puuduoleva põrandalambi peale eeloleval suvel mõnd vanakraamilaata külastades? Meie oleme igal juhul põnevil ja kavatseme nii mõnegi sellise otsast lõpuni läbi uurida.


Seotud artiklid